Durma Çabala #durmacabala Hareketi

Ben burada, kitaplarımda ve sosyal medya hesaplarımda basit ve mutlu yaşam adına paylaşımlar yapıyorum, kitaptan alıntılar paylaşıyorum, tamam. Bizzat kendi yaşam tarzımdan, evimden, hayata bakış açımdan da örnekler veriyorum, buna da tamam. Bu paylaşımlardan ilham alanlar oluyor, bu da süper. Ama diyorum acaba biraz da harekete mi geçsek. Sanki “hep otur otur içim şişti, kalk biraz dolaşalım” moduna girdim😅.
.
Şöyle bir şey kafamdaki; her ay için bir tema ayarlanıp, o ay içindeki haftalarda o temaya uygun küçük bir hedefler olsun ve harekete geçelim.
.
Bak şimdi örnek veriyorum. Mesela Kasım ayı teması “daha az tüketmek” olsun. İlk hafta hedefimiz “hiç kıyafet satın almamak” olsun.
Bir ay sonunda 4 haftanın hedefini de tutturmuşsak kendimize hedefimizle çelişmeyecek küçük bir ödül verelim.
.
Temalar, hedefler ve ödül seçenekleri benden. Uygulaması hepimizden (zorla değil tabii, burada ben de sizden ilham alacağım😉)
.
Çünkü bir şeyleri değiştirmek, yeni adımlar atmak, hayatımızı istediğimiz gibi yaşamak istiyorsak bunu oturduğumuz yerden sosyal medyayı takip ederek veya sadece okuyarak yapamayız. Harekete geçmek lazım. O yüzden bu harekete en uygun isim de “Durma Çabala”.
.
Durma Çabala, sosyal medya kullanıcıları için oluşturulmuş, daha sade ve anlamlı hayat için bilinçli farkındalık yaratma hedefinde olan bir proje olarak kabul edilebilir.

Hayat hiçbirimize sihirli değnekle gelmiyor, değişim ancak bizim çabamızla olur . #durmacabala etiketi altında birbirimizle paylaşım yaparak, herkes birbirine ilham da vermiş olur.

Instagram ve Facebook hesaplarından harekete dahil olmayı unutmayın.

Bir sonraki yazı da ilk üç ayın hedeflerini göreceksiniz. Hazırsanız başlayalım.

Sevgiyle…