Hakkımda/İletişim

 

Profesyonel olarak eğitimciyim; ta lise yıllarından beri insanlara bir şeyler öğretebilmek için eğitim aldım. Bu eğitimi üniversitede ODTÜ’de tamamladım, akabinde evlendim, hızımı alamadım bu sefer de yüksek lisans yaptım, tezimin kabul edildiğini öğrendiğim gün aynı zamanda hamile olduğumu da öğrendim, sonra Kağan geldi, şükrettim, onunla çocuk oldum, güldüm, ağladım. Aradan geçen 5 yıl sonunda tam doktora yapayım diye çalışmalara başladığım sırada yeniden hamile olduğumu öğrendim, bu sefer Oğuz geldi, ben de yine şükür, yine çocuk olmalar, gülüp ağlamalar falan derken şimdi de buradayım.

Annelik kimliğimi çok seviyorum da, kendimi de bir birey olarak önemsiyorum. Çok iyi, kusursuz anne olmayı kafaya takıp, mutlu çocuk yetiştireni pek görmedim. Gören varsa bana da göstersin bir zahmet.

Hani bir laf vardır ya “kendine hayrı olmayanın kimseye hayrı olmaz” diye, işte benim çıkış noktam. Anne olarak sen mutlu değilsen kendinden, o çocuklar nasıl mutlu olacak?

O yüzden, genellikle annelere çalıştım bu blogda. Aralara çoluk çocuk, yemek (benden ne kadar olursa o kadar), bakım, kitap da serpiştirdim ama asıl amaç senin mutluluk dediğin kavramın bizzat yaşantınla ve seçimlerinle alakalı olduğunu göstermek.

Basit yaşama fikrini, yaşantımı kendi önceliklerime göre sürdürmeyi ve minimal görüşü seviyorum. Basit ve Mutlu Yaşam benim istediğim, üstüne emek harcadığım yaşam tarzının en kısa ve öz tanımlaması; o yüzden bulduğum bu ismi çok seviyorum.

En nihayetinde ufak mutlulukların, hayatın anlamını oluşturduğunun farkında, minimal yaşam tarzına göz kırpan, hayatını kendi önceliklerine göre yaşayan bir bireyim, kadınım ve anneyim.

Ha, bu arada bir de Basit ve Mutlu Yaşam kitabının yazarıyım.

Kitap hakkında bilgi almak için şuraya ,

Kitabı satın almak için şuraya tıklayınız efem.


Benimle iletişime geçmek için;

  • Facebook ,
  • Instagram ,
  • E-posta  ve
  • Posta Adresi: Atılım Üniversitesi, Kızılcaşar Mah. İncek Gölbaşı/Ankara 06836

“Hakkımda/İletişim” için 3 cevap

  1. Selencim, bu sayfanın bir İngilizcesi de olmalı bence. Eminim dünyada bir sürü anne bu tür bocalamalardan geçmiş, belki de seninle aynı frekansta düşünüyordur. Ortak bir dil onlara da iyi gelebilir. İngilizce öğretmeni olduğunu da düşününce… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.