“Yol” – Mart ayı kitabı

IMG_2129
Mart ayı kitabı

Mart ayı demek, doğanın, üzerindeki örtüyü kaldırıp ayağa kalktığı, şenlendiği, renklendiği yeni bir umut ayı demek benim için. Bahar mevsiminin en zirvesi olmasa da, başlangıcı demek. İçimdeki hayallerin, bana kendilerini yeniden hatırlattıkları ay demek. O yüzden, mart ayında da, bu güzel başlangıçlara yakışır bir kitap okuyalım istedim. Bu ayın kitabı Metin Hara’nın Yol‘u. Bu kitap, basit ve mutlu yaşam yolculuğumda, bana keyifle eşlik eden bir kaynak.

Kitapta genel olarak, ben’in değil biz’in önemi vurgulansa da, bize giden yolun önce benden geçtiğinin hep altı çiziliyor. Dünyanın daha iyi bir yer haline gelmesini mi istiyorsun? Çok güzel. O zaman, önce sen adım at bunun için. Aç insanları görüp, kendinden utanıyor ve onların durumunun değişmesini mi diliyorsun? Tamam. O zaman, ilk olarak bu değişim için elini sen taşın altına koy. Okula gidemeyen çocukların durumu çok mu fena? Peki. O zaman, önce sen yardım etmeye çalış onlara.

Kitabı çok ama çok severek okudum. Ve bence, bir anne olarak her kadının da okuması gerek. Çünkü, önce kendinin farkında olan nesiller yetiştirmek, içinde yaşadığımız dünyayı daha iyi bir hale getirmek için, en önemli koşullardan biri. O sebepten ötürü, benim basit ve mutlu yaşam düşüncemle paralel bir sürü güzellik var kitapta.

  • Şikayet etmek yerine, adım atan,
  • Bir şeylerin değişmesini bekleyip sızlanmak yerine, değişimi kendi başlatabilen,
  • Başına gelen olumsuzluklarda, etraf suçlamak yerine, önce kendi hatalarını görebilen,
  • Farkındalıkla yaşamayı becerebilen çocuklar yetiştirmeyi hangi anne istemez ki?

Hayatınıza gerçekten dokunacak, daha iyi şeylerin olacağına dair sizi gerçekten cesaretlendirecek ve okurken yüzünüzü gülümsetecek bir kitap Aşkın İstilası – Yol kitabı. Bu aryın kitabı olarak belirlesem de, eminin ki başlar başlamaz en fazla 3 günde bitireceksiniz.

Şimdiden iyi okumalar…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.